Приємної прогулянки, Шановні гості!!!

НОВИНИ

  


  Проєкт веломаршрут «Від парку до парку» реалізується у рамках грантової програми «КультураТуризмРегіони» Парафіївською ТГ у партнерстві з національним історико-культурним заповідником «Качанівка» та Державним дендрологічним парком «Тростянець» НАН України за фінансової підтримки від Українського культурного фонду та  Державного агентства розвитку туризму України.
  


  8 червня 2021 року Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» презентував виставку графічних робіт ХХІ ст. «Серед дерев Качанівки» художниці Наталії Алексенко (Київ). 

  


           Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» підтримує розгляд законопроєктів Міністерства культури та інформаційної політики про протидію хаотичній забудові, зареєстрованих на сьогодні у Верховній Раді України, зокрема, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (№ 4561), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування і знищення нерухомої культурної спадщини та порушення традиційного характеру середовища (№ 4562).

ВАЖЛИВО !!!

---

ВИПАДКОВЕ ФОТО

--- Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» презентував виставку образотворчого мистецтва «Україна, життя моє»

Григорій Синиця

Виставка «Україна, життя моє»


Григорій Синиця – видатний український митець ХХ ст., унікальний художник-монументаліст, живописець, відданий послідовник ідей відродження національного  монументального мистецтва славетногоМихайла Бойчука та його школи. 

У 1992 р. за здобутки в царині української колористичної школи монументального живопису та цикл творів «Україна, життя моє» Григорія Синицю було нагороджено Державною премією України імені Т.Шевченка. Незабаром з’їзд Національної спілки художників України прийняв Г. Синицю у члени своєї спілки.

Але визнання прийшло до художника лише в роки незалежності. За радянського режиму його творчі пошуки та експерименти приховувались під грифом «бойчукізм», «формалізм», «націоналізм».

Григорій Синиця народився 17 січня 1908 р. в Одесі.Художню освіту здобуву Кіровоградському художньо-промисловому училищі. У 1930 р. вступив до Київського художнього інституту, де навчався у майстерні монументального живопису у Миколи Рокицького, одного із найталановитіших учнів і соратників Михайла Бойчука.

Як відомо, Михайло Бойчук сповідував ідею творчості на рідному національному ґрунті, акумулюючи здобутки монументального мистецтва стародавнього Сходу та раннього італійського Ренесансу (зокрема, школи Джотто), а також традиції стінопису за часів Київської Русі. 

Щоб поринути у глибини національного світогляду, відчути та зрозуміти генетику творення форми, кольору, мотивів з 60-х рр. Г. Синиця творчо співпрацює із видатними народними художниками-справжніми українськими самородками. Серед них були: Марія Примаченко, Ганна Собачко – Шостак, Ганна Верес, Ганна Василащук, Олександр Саєнко.

Відкриття та експерименти Г.Синиці знайшли яскраве втілення у його монументальних творах. Визначним явищем українського монументального мистецтва стали: мозаїка «Прометеї» у Донецьку, виконана майстром разом із Аллою Горською, Галиною Зубченко, Геннадієм Марченком та Віктором Зарецьким; мозаїки на стінах інститутів Національної Академії наук України: «Перемога», «Ковалі сучасності», «Тріумф кібернетиків», а також «Рух» на фасаді Палацу спорту Академії Наук.

З 1971 р. Г.Синиця живе і творчо працює у Кривому Розі: створює унікальні живописні абстракції, вишукані акварелі, експериментує в авторській  техніці «флоромозаїка» із застосування матеріалів переважно рослинного походження. Проте як і у Києві, у Кривому Розі його мистецькі досягнення довгі роки нівелюються та замовчуються, а його твори не допускаються на виставки. 

Сьогодні у Кривому Розі, в будинку, де мешкав і працював Григорій Синиця,створено меморіальний музей. А левову частку свого творчого доробку митець подарував Дирекції художніх виставок України.

АвторизаціяУ цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі