Приємної прогулянки, Шановні гості!!!

НОВИНИ

  


   В 2020 році  Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» в співпраці з Іриною Годуновою, членкинею Національної спілки художників України презентували авторську виставку-продаж «Пори року в Качанівці». Концепт даної виставки полягає у розкритті принад Качанівки в різні пори року. Щоб кожен відвідувач в незалежності від часу приїзду до Качанівки зміг на полотнах цієї художниці знайти свою улюблену пору року в цій садибі. Проект мав успіх, тому цілком закономірно стало його продовження в форматі оновленої виставки в 2021 році. До нового сезону Ірина Георгіївна підготувала нову добірку своїх полотен з пейзажами качанівської садиби. Кожна пора року представлена на виставці, кожна із них знайде свого поціновувача. Тож відвідувачі зможуть і далі отримати естетичне задоволення від споглядання Качанівки через призму різних пір року з полотен цієї талановитої художниці.   

  


  З 2 липня 2021 року в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» розпочинає роботу виставка сучасного іконопису. Ірина Годунова презентує 31 твір сакрального живопису в качанівському палаці.
  


          17 грудня 2021 року Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» провів реекспозицію постійно діючої виставки «Меморальна кімната В.І. Штернберга» авторським копіями члена спілки художників України Ірини Годунової на картини Штернберга.

ВАЖЛИВО !!!

---

ВИПАДКОВЕ ФОТО

--- Вагомий внесок в культурне відродження історичної батьківщини з Канади

Вагомий внесок  в культурне відродження історичної батьківщиниз Канади
            В Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» вже багато років діє безстрокова акція «Подаруй експонат заповіднику», мета якої – наукове комплектування фондової збірки новими надходженнями,які відтворюють історію качанівської дворянської садиби, її культуру, звичаї,  життя і побут. Так, в переддень новорічних святдо заповідника прибуло відправлення з колекцією порцелянових виробів зарубіжної побутової порцеляни ХІХ – ХХ ст. в кількості 50 предметів, передані громадянкою Канади українського походження, меценаткою пані Оленою Берикул – Криворучко. Вперше  заповідник отримав такий безцінний подарунок, який прибув морем, перетнувши Атлантичний океан, з Канади, м. Бері, Онтаріо. Передані експонати стануть гідною складовою фондового зібрання заповідника, державною частиною Музейного фонду України.
            Після 30 років збирання порцеляни пані Олена Берикул – Криворучко вирішила подарувати приватну колекцію порцеляни 4 регіонам України, зокрема, Чернігівшині, а саме – Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка».
            Колекцією порцелянових виробів зарубіжної побутової порцеляни пані Олено, яка працює вчителем музики, драми і танців у середній державній школі, формувала за принципами різноманітності та власних уподобань. Тож така авторська колекція, яка збиралася благодійницею протягом декількох десятиліть, по суті є не просто унікальним зібранням колекційного посуду, а й збіркою цікавого інформаційного, ілюстративного матеріалу та незвичайних фактів про складові цієї колекції, її експонати. 
              50 предметів різноманітної порцеляни – тарілі, вази, чашки, статуетки, підставки, декоративні блюда та ін. вироби побутової порцеляни, вироби широкого вжитку і художнього оформлення, після проходження обов’язкової процедуру взяття на музейний  облік, атрибутування та  паспортизаціЇ, стануть окрасою постійно діючих виставок та експозицій заповідника, реекспозиції яких будуть проведені в наступному 2022 р.
Дуже приємно, що українці  з усього світу, маючи своє коріння на теренах України, залишаються її палкими патріотами, переймаючись її проблемами  та майбутньою долею. Аколектив заповідника щиро дякуєпані Олені Берикул – Криворучко  за такий вагомий дарунок.Маємо надію, що традиція дарувати заповіднику експонати буде продовжуватись і надалі, являючи собою яскравий приклад безкорисливої підтримки української культури і музейної справи.

АвторизаціяУ цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі