Приємної прогулянки, Шановні гості!!! Національний науково-дослідний реставраційний центр України

Національний науково-дослідний реставраційний центр України


Протягом 12–16 червня 2023 року друга команда художників-реставраторів Національного науково-дослідного реставраційного центру України працювала в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка».

  Володимир Папушенко, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів олійного живопису, реставрував картини художника Луцевича «Пейзаж з українською хатою» кін. ХІХ – поч. ХХ ст., З. Тульговця «Пейзаж з озером (Березовий гай)» 1925–1933 рр. та «Палац в Качанівці» 1930 р., Строгіна «Дівчина з коромислом» 1925–1933 рр., І. Британа «Пейзаж з хатами» 1950 р. та невідомого художника «Вулиця на селі» кін. 20-х – поч. 30-х рр. ХХ ст. 

    Усі шість картин були сильно забруднені та запилені і мали прориви. Спочатку В. Папушенко звів прориви, видалив щільні забруднення зі зворотного боку полотен. Потім видалив стійкі поверхневі забруднення з довибиранням у фактурних мазках фарбового шару. На завершення було підведено реставраційний ґрунт у місця проривів та здійснено тонування з наступним покриттям захисним шаром лаку. На картинах «Пейзаж з українською хатою» та «Вулиця на селі» було виконано потоншення і вирівнювання лакового шару. 

   Художники-реставратори науково-дослідного відділу реставрації творів темперного живопису Анастасія Богдан та Віта Коротких провели невідкладні консерваційно-реставраційні заходи на 11 іконах (вісім з основної експозиції музею та три – з фондів). Роботи перебували в аварійному стані, мали загрозу осипання живописних шарів. На всіх музейних предметах було укріплено фарбовий шар та ґрунт, видалено пилові забруднення з лицевого та зворотного боків. На іконах «Богоматір з Немовлям», «Христос Вседержитель» та на двох іконах «Усікновення голови Іоанна Хрестителя» в місцях утрат живопису, крім консерваційних заходів, було підведено реставраційний ґрунт, тоновано вставки. На деяких іконах відкореговано старі потемнілі тонування.

 Відреставровані музейні предмети набули експозиційного вигляду.

 Відрядження здійснювалося за допомоги міжнародних партнерів: фонду ALIPH та компанії UBER.
АвторизаціяУ цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі