Приємної прогулянки, Шановні гості!!!

НОВИНИ

ВАЖЛИВО !!!

---

ВИПАДКОВЕ ФОТО

--- Подорож життям


   Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» в співпраці Іриною Годуновою презентують виставку діда мисткині - Годунова Олександра Федоровича «Подорож життям». 

Народився майбутній художник в 14.09.1916 в с. Карякіно Саратовської обл. в багатодітний селянський сім’ї. Сутужні обставини життя родини призвели до того, що близькі родичі забрали його з села до Саратова. Перебуваючи в місті, перед Другою світовою війною Олександр розпочав навчатися в Саратовському художньому училищі. В 1941 році він був евакуйований в Самарканд, який на той час став культурною столицею Радянського Союзу. До цього міста було евакуйовано різні художні навчальні заклади на чолі з Ленінградською академією мистецтв, до якої і вступив Олександр Федорович. В процесі творчого спілкування з представниками різних художніх шкіл Союзу, митець тісно зійшовся з групою студентів тодішнього Київського державного художнього інституту (на сьогодні Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури), до якого невдовзі і перевівся. Про цей період в житті художника нам розповідає малюнок «Самарканд». Студент Годунов навчався в класах таких визнаних майстрів пензля як Г. Меліхов, О. Сиротенко, К. Трохименко, О. Шовкуненко  Після визволення України Олександр Федорович переїхав до Києва, де в 1950 р. закінчив навчання. Невдовзі він очолив студію при Будинку Офіцерів (Київ), якою керував а ж до 1978 року. З 1954 року він вступає до Союзу художників СРСР. 

В процесі творчого пошуку та натхнення на художник звертається до природи. Протягом 60-х – 70-х рр. ХХ ст. Олександр Годунов кожного літа разом із друзями на човні подорожував мальовничими річками по всьому Союзі. Підсумком даних мандрівок, ставали численні пейзажі. На цих полотнах назавжди залишилися мальовничі краєвиди природи. Вони ваблять своєю неповторною легкістю. Широкий мазок художника надавав відтінку експресії, ритму пейзажу. Майстерність у створенні неповторної градації кольорової палітри, створює у глядача відчуття безпосереднього заглиблення в композицію полотна. Глядач на рівні сприйняття ніби поринає в сам пейзаж, відчуваючи п’янкий запах квітів, плескіт води на березі річки, шелест зелених лугів та дібров.

З кінця 1970-х в творчості Олександра Федоровича розпочався новий творчий етап. Роботи цього періоду стають біль романтичними, камерними не за розмірами , а за змістом. Розмах пейзажу поступається інтимній композиції, центральним об’єктом якої стають натюрморти та букетні композиції квітів. Вміння градації кольору знаходять свій відбиток і у новому прояві. Значно збільшується колористична гамма палітри художника. Домінація одно - змінюється цілою поліфонією кольорів. Художник прагне розкрити фактуру за допомого ретельної деталізації образу в композиції. Відчувається прагнення художника через камерність робіт та деталізацію композиції розкрити перед глядачем світ прекрасного, який оточує його фактично чи не кожного дня, але в буденній суєті залишається непоміченим, а тому втраченим у сприйнятті.

Загалом, своїми полотнами Олександр Федорович розкриває нам красу природи у різних її проявах: будь то панорамні пейзажі чи інтимні натюрморти. Художник бачить в природі своє джерело натхнення. Це ж натхнення він передав і своїй родині і після смерті (08.11.2002 р). не лише у формі родинних портретів представлених на виставці, а й у створенні художньої династії родини Годунових, яка вже в третьому поколінні дарує своїми полотнами не лише естетичну насолоду радість земного життя. 

Авторизація

У цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі