Приємної прогулянки, Шановні гості!!!

НОВИНИ

  


  8 червня 2021 року Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» презентував виставку графічних робіт ХХІ ст. «Серед дерев Качанівки» художниці Наталії Алексенко (Київ). 

  


           Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» підтримує розгляд законопроєктів Міністерства культури та інформаційної політики про протидію хаотичній забудові, зареєстрованих на сьогодні у Верховній Раді України, зокрема, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (№ 4561), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування і знищення нерухомої культурної спадщини та порушення традиційного характеру середовища (№ 4562).

  


  Міністерство культури та інформаційної політики України публікує перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, що будуть реалізовані в 2021 році в рамках проекту “Велика Реставрація” у межах президентської програми “Велике будівництво”.

ВАЖЛИВО !!!

---

ВИПАДКОВЕ ФОТО

--- 20 квітня 2021 року в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» розгорнуто виставку образотворчого мистецтва ХХ – ХХІ ст.

20 квітня 2021 року в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» розгорнуто виставку образотворчого мистецтва ХХ – ХХІ ст. в рамках проєкту «Мистецькі родини» на відзначення Міжнародного дня пам'яток і визначних місць та Дня пам’яток історії та культури в Україні. Проєкт «Мистецькі родини» - це цикл виставок, що представляють сукупно твори українських художників ХХ – ХХІ ст., пов’язаних між собою сімейними узами. Він знайомить глядача з творами однієї з мистецьких династій Києва – Дарії Добрякової та Юрія Кутілова.
Дарія Добрякова працює у різних напрямах монументального мистецтва і станкового живопису. Художниця - тонко відчуваючий колорист, вміло підбирає для кожного твору точну кольорову гаму.
Талант і гарна підготовка в майстерні відомого художника Гуріна В.І. дозволяє Дарії вільно володіти пензлем та у різних стилях підходити до кожної своєї роботи.
Художницю приваблюють пейзажі, у творах вона відзначає дуже тонкі градації стану природи–ранкова зоря, сутінки, дощ.
Мальовничі шукання і творчий темперамент Дарії поширюються далеко за межі реалістичного зображення. Вона експериментує в стилі імпресіонізм, і настільки цікаво, що здається, ніби обриси предметів розчиняються в чистих плямах кольору, в кольоровій енергії, і це емоційно впливає на глядача.
Юрій Кутілов створює портрети, пейзажі Києва, Криму і Чернігівщини, натюрморти, тематичні композиції в реалістичному стилі.
Основні теми картин художника - архітектурні пам'ятки Києва, козацтво. В архітектурних пейзажах Юрій робить акцент на декоративності і стилізації, деформуючи пропорції, в панорамних пейзажах значну увагу приділяє небу.
Експозиція уособлює величезну любов до рідної землі, художньою мовою митці виражають свої думки і почуття, передають чарівність та багатство рідної землі, своєрідну красу української природи, унікальну щедрість землі, представлену в багатстві жанрових композицій, натюрмортів, пейзажів.
Головна мета проекту – привернути увагу до творчості цікавих професійних майстрів, показати на їх прикладі, що митець – цілісна, самостійна та самодостатня особистість, якій притаманні пошуки свого власного стилю та власного шляху у мистецтві. Водночас, це твердження не заперечує у художниках людей, які шанують традиції та сімейні цінності.
Добрякова Дарія Вікторівна
Народилася 4 березня 1972 року у місті Києві. Початкову художню освіту отримала в Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченко, де навчалась з 1984 по 1990рік.
У 1990 році вступила до Київського Державного художнього інституту (Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури), який закінчила у 1996 році. Навчалася на живописному факультеті у майстерні станкового живопису професора Гуріна Василя Івановича.
Після закінчення інституту працювала в музеї бджільництва України над двома діорамами «Монастирська пасіка» і «Пасіка на Поліссі». Дипломна робота «Мед» знаходиться у постійній експозиції музею.
Брала участь у багатьох Всеукраїнських виставках в Центральному виставковому залі  Спілки художників України.
Працювала на реконструкції та реставрації Будинку з химерами у 2003 році. Зробила багато об’єктів в монументальних техніках – розписи по фактурній штукатурці, мозаїчні, барельєфні панно та інше.
Членом Спілки художників України по монументальній секції стала у 2008 році.
Останнім часом приймає участь у творчих групах. Працює над Українським, сучасним пейзажем. Її живописні полотна знаходяться в приватних колекціях Росії, Канади, Фінляндії, Німеччини, Франції.
Юрій Казимирович Кутілов.
Народився 22 січня 1951 року в місті Києві. Початкову мистецьку освіту Юрій Кутілов отримав в Республіканській  художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка, де навчався з 1963 по 1970рік.
Вищу художню освіту отримав в Київському художньому інституті (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), який закінчив у 1976 році. Навчався на графічному факультеті, в майстерні станкової графіки викладачів І. М. Селіванова, К. Д. Трохименка, Л. І. Чичкана. Працює в галузі станкової графіки та живопису.
У 1982 році вступає до Спілки художників СРСР.
Виставки:
• «Молодість країни» м. Київ (республіканська) 1976 рік.
• «Молодість країни» м. Москва (всесоюзна) 1976 рік.
• «Виставка дипломів» м. Вільнюс (всесоюзна) 1977 рік.
• «VІІ Виставка естампа» (республіканська) 1981рік
• Звітна виставка «Донбас індустріальний» (республіканська) 1980 рік.
• «Києву 1500 років» (міська) 1982 рік.
• Учасник багатьох Всеукраїнських художніх виставок.
Основні твори станкової графіки: серія «Київські метробудівці», серія «Донбаські портрети», серія «Героїчний Арсенал», серія «Сільське життя», триптих «1934рік».
З 90-х років минулого століття працює в олійному живописі. Створив серії пейзажів Києва, Криму, Чернігівщини.
Роботи Юрія Кутілова зберігаються в Національному музеї образотворчого мистецтва України та в приватних колекціях багатьох країн світу, зокрема Канади, Сполучених Штатів Америки, Англії, Франції, Фінляндії.
Авторизація

У цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі