Приємної прогулянки, Шановні гості!!!

НОВИНИ

ВАЖЛИВО !!!

---

ВИПАДКОВЕ ФОТО

---
В цьому році виповнюється 165 років від дня народження відомого історика, археолога, етнографа, колекціонера та фундатора історії запорізьких козаків Дмитра Івановича Яворницького.  


  П р и м х и    д о л і
( до 175-річчявід  дня  смертіВ.І.Штернберга)
Український живописець-пейзажист, жанрист В. І. Штернберг, талановитий учень Академії мистецтв прожив коротке, але яскраве життя. Доля відміряла йому всього лише 27 років. Але всі вони були заповнені працею та творчістю.
  Протягом 150 –ти років Качанівка існувала як дворянська садиба. За цей час вона набула багату історію як заснування так і існування. Поетів письменників, художників та композиторів на лоні чарівної природи спонукало художньо – архітектурне середовище, де природа, історія та архітектура зливалися в єдиному комплексі. Ті, хто побував в цьому райському куточку, були вражені та зачаровані мальовничою красою, відкриваючи тут для себе джерело духовної сили та наснаги. Гостинність і доброзичливість господарів Качанівки, чарівна природа створювали творчу атмосферу.  А розкіш парку розмагнічувала серця, спокушала на любов.Вершинним твором класика світового живопису Іллі Рєпіна є знамените полотно « Запорожці пишуть листа турецькому султану», про що свідчить і сьогоднішня всенародна популярність його в Україні. Репродукції цього твору і нині прикрашають помешкання багатьох українців, його живописні копії зменшеного формату, виконані здебільшого самодіяльними митцями, нерідко продаються на базарах сучасних українських міст та містечок поряд зі знаменитими « козаками – мамаями».Нинішнього 2020 року виповнюється 210 років від дня народження Василя Васильовича Тарновського – старшого (1810 – 1866) – громадського діяча, сподвижника селянської реформи 1861 року в Російській імперії, мецената, господаря Качанівської дворянської садиби (1853 – 1866). Народився Василь Васильович 14 червня 1810 року в с. Антонівка Пирятинського повіту Полтавської губернії в бідній і багатодітній родині. Початкову освіту здобув під керівництвом свого батька. Потім його віддали до Гімназії вищих наук ім. Безбородька в м. Ніжині, яку він блискуче закінчив в 1826 році. Того ж таки року вступив до Московського університету на юридичний факультет, який закінчив кандидатом прав. За бажанням батьків, стиснутий матеріальним становищем, став до державної служби в Петербурзі по контрольному відомству, хоча його приваблювала наукова діяльність.Григорій Миколайович Честахівський – художник, іконописець і близький друг Т. Г. Шевченка. Народився Григорій Миколайович 30 січня 1820 року в сім"ї військового поселенця в посаді Петриківка ( Нова Прага ) Олександрівського повіту Херсонської губернії. Ще в дитячі роки в нього виявився хист до малювання, але навчатись в Академії мистецтв почав вже маючи дружину і чотирирічну доньку. Залишивши сім"ю назавжди в Новій Празі художник переїздить до Петербурга. Там він і знайомиться з Т. Г. Шевченком. Як писав Честахівський їх "поєднувало на чужині селянське походження та українська мова". Було це в 1844 році. Честахівський справно грав на гітарі та співав українські пісні , що дуже подобалось Т. Г. Шевченку.Поруч із Прилуками, майже в самісінькому центрі села Дідівці, стоїть будинок, який привертає увагу передусім своєю несхожістю із сучасними особняками й селянськими хатами. Одноповерховий, з чотирма колонами, що прикрашають фасад, з кокетливо заокругленим дашком над входом, він нагадує про затишні « дворянські гнізда» та їх мешканців.


Назад 1 2 3 4 Далі

Авторизація

У цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі