Приємної прогулянки, Шановні гості!!! Художники-реставратори

 Художники-реставратори науково-дослідного відділу реставрації творів з тканини та шкіри Національного науково-дослідного реставраційного центру України продовжують рятувати музейні цінності Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», які перебували в аварійному стані.Марія Бухаріна та Ірина Єлісєєва під керівництвом Тетяни Мінжуліної, завідувача відділу, 19–22 вересня 2023 року провели невідкладні консерваційно-реставраційні заходи щодо десяти музейних предметів безпосередньо на базі заповідника.
 Зокрема здійснили консервацію шкіряних покриттів з тисненням трьох стільців з маєтку Г.С. Терещенка. Від часу шкіра пересихає, стає жорсткою, втрачає еластичність. Надалі можуть появлятися ознаки руйнації: тріщини, зменшення лінійних розмірів (зсідання). З метою попередження руйнування і поліпшення властивостей гігроскопічності, еластичності всі шкіряні поверхні стільців (їх по 3 на кожного) були оброблені трьома видами пластифікаторів. Спочатку рідким на основі поліетиленгліколю, потім, після повного всмоктування попереднього, – більш густим з ланоліном. А після входження пластифікатора в шкіряні поверхні – вазеліновою олією. У результаті шкіра стала більш еластичною, рівномірною за кольором.
 Під час попередніх обстежень музейних предметів у Качанівці фахівці для реставрації відібрали плахту, яка була знищена через використання та пошкоджена міллю. Кількість і густота пошкоджень така, що була загроза фрагментації предмета. Художники-реставратори підготували і привезли необхідні матеріали з Реставраційного центру для ґрунтовної реставрації, а вже в заповіднику провели очищення плахти, пластифікацію вовняних волокон й повне закріплення на спеціальну синтетичну сітку. Місця втрат додатково капсулювали тонованими газом і туаллю (обидві тканини з натурального шовку). У результаті музейний предмет можна експонувати як у вітрині, так і на манекені.
 Крім того вдалося очистити та звести місця розривів у кількох етнографічних вишитих рушниках та вишитому портреті Т. Шевченка.
 Завдяки реставраційним заходам усі десять музейних предметів було врятовано від подальшої руйнації.
Відрядження здійснювалося за допомоги міжнародних партнерів: фонду ALIPH (Швейцарія), Смітсонівського інституту (США) і транспортної компанії UBER.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

АвторизаціяУ цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі