Приємної прогулянки, Шановні гості!!! Безцінний подарунок від громадянки Канади українського походження Олени Берикул-Криворучко.

 Національний історико-куьтурний заповідник «Качанівка» отримав черговий безцінний подарунок від громадянки Канади українського походження Олени Берикул-Криворучко. Це колекція виробів закордонної побутової порцеляни ХІХ–ХХ ст. Мотиви меценатки зворушують. Тим більше подарунок прийшов під час російсько-української війни до прийдешнього Дня народження заповідника - 42-річчя  від часу заснування.
       Заповідник отримав 39 предметів порцелянового посуду. Це друга частина подарунку, який отримав заповідник. Першу частину меценатка надіслала у грудні 2021 року. В результаті 49 порцелянових виробів на сьогодні представлені в експозиціях качанівського палацу. Перші експонати були лише вступом до пізнання тонкощів мистецтва порцеляни відвідувачами заповідника. Нове ж дарування є продовженням, містить багато цікавих і неординарних експонатів, яке дозволить нам наповнити інтер’єр та відтворити атмосферу чайної кімнати качанівського палацу.
         Для нашого заповідника колекція порцеляни – велика цінність і ми вдячні пані Олені вже за другий щедрий дарунок, який викликає щирі відчуття шани та поваги. А таке вагоме поповнення фондового зібрання допоможе зберегти культурну спадщину та стане внеском для розвитку та популяризації музейної і туристичної діяльності Чернігівщини. Сподіваємося наші відвідувачі будуть у захваті від нових експонатів!
          А поки нові надходження пройдуть обов’язкову процедуру взяття на музейний  облік, атрибутування, паспортизацію, щоб стати гідною складовою фондового зібрання заповідника, державною частиною Музейного фонду України.


Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

АвторизаціяУ цей день

Українське ділове мовлення. Календар свят

Друзі